Історія компанії

Відкрите акціонерне товариство Науково-інженерний центр "ЗТЗ-Сервіс" розташоване в південному українському місті Запоріжжя - центрі трансформаторобудування колишнього Радянського Союза.

Історично НІЦ з'явився в 1954 році як "відділ монтажу та експлуатації" запорізького трансформаторного заводу для технічного керівництва роботами зі збирання, монтажу та випробовування потужних трансформаторів. З того часу, практично всі потужні трансформатори, що було виготовлено ЗТЗ (сьогодні ZTR-Запоріжтрансформатор) були змонтовані та введені до експлуатації під технічним керівництвом спеціалістів майбутнього НІЦ "ЗТЗ-Сервіс".

Фахівці відділу були основними розробниками керівних документів по монтажу і введенню в експлуатацію трансформаторів 110-750 кВ.

Розроблені в шістдесяті роки технологічні процеси і обладнання по обробці трансформаторного масла, технологічні процеси сушіння і захисту трансформаторів від зволоження, в подальшому були розвинені в технології поновлення і подовження життя трансформаторного обладнання.

У 1961-63 р.р. був отриманий перший досвід з реконструкції та підвищення надійності потужних трансформаторів в польових умовах. У 1966-71 р.р. роботи по діагностиці та підвищенню надійності обладнання поступово виходили на центральне місце і стали основою стратегії сьогоднішнього НІЦ «ЗТЗ-Сервіс» - концепції подовження терміну служби і гарантованого підтримання працездатності трансформаторного обладнання.

З 1991 року НІЦ «ЗТЗ-Сервіс» існує як самостійне державне підприємство, а з 1992 року як відкрите акціонерне товариство. З 2007 року НІЦ «ЗТЗ-Сервіс» є залежним Акціонерним Товариством щодо ВАТ Холдингова Компанія «ЕЛЕКТРОЗАВОД» (Росія, м.Москва).

Основою виробничої діяльності НІЦ «ЗТЗ-Сервіс» був і залишається розвиток наукової і виробничої бази, активна участь в роботі авторитетних міжнародних організацій в області енергетики (СІГРЕ, комітети DOBLE, ТРАВЕК), розробка нових методик, технологій, постійний розвиток і вдосконалення.

Історія НІЦ «ЗТЗ-Сервіс» на протязі десятиліть створювалася працею, знаннями та ентузіазмом багатьох людей. Найбільш значний внесок у створення, становлення та розвиток підприємства внесли Філіппішін В.Я., Соколов В.В., Туткевич А.С.